درباره تکنولوژی و وضعیت این روزهای ما با بچه هایمان

به تازگی و با اوج گرفتن خرید آیفون ۶، یک مجله فرانسوی مصاحبه قدیمی با استیو جابز را منتشر کرد.
وی در این مصاحبه در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز مبنی بر استفاده فرزندانش از تکنولوژی های روز گفت: ما استفاده از فناوری های پیشرفته را برای فرزندانمان محدود کرده ایم .

این خبرنگار در ادامه از وی پرسید: آیا فرزندانتان آی پد را دوست دارند ؟ که با پاسخ عجیبی از طرف استیو جابز مواجه شد. جابز در پاسخ گفت: آنها تاکنون از آی.پد استفاده نکرده اند!

افراد سرشناس دیگری که در حوزه آی.تی شناخته شده اند، مانند اوان ویلیامز ، یکی از بنیانگذاران توئیتر نیز به فرزندان خود اجازه استفاده از تبلت یا سایر گجت ها را نمی دهد. این موضوع تا جایی برای ویلیامز با اهمیت است که حتی فرزندانش را از خواندن کتاب های PDF شده نیز منع می کند و آنها باید حتما کتاب های کاغذی را مطالعه کنند.
والتر ایزاکسون، نویسنده زندگینامه استیو جابز در این رابطه می نویسد: استیو همیشه فعالیت های فرهنگی را به استفاده از تکنولوژی برای فرزندانش ترجیح می داد. او هر شب و به هنگام صرف شام برای فرزندانش داستان و شعر می خواند یا با آنها درباره وقایع جذاب صحبت می کرد . فرزندان استیو حق استفاده از iPad، لپ تاپ یا هر گجت دیگری را نداشتند.

بنا به گزارشات منتشر شده، مدیران شرکت های بزرگ فناوری از جمله گوگل، یاهو، اپل، eBay و …. فرزندانشان را به مدارسی می فرستند که اجازه استفاده از هیچ گونه گجتی به آنها داده نمی شود. آنها تنها ۳۰ دقیقه در طول هفته می توانند از گجت های هوشمند استفاده کنند و این مدت زمان تنها در پایان هفته و ایام تعطیلات را شامل می شود.

پیمایش به بالا